Jesteś tutaj

Relacje z zawodów N-Bike

17 Październik 2017

Mazovia MTB w Brodnicy zdobyta. 30 sierpnia prosto z obozu letniego nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony na największym maratonie kolarskim w Polsce, gdzie namieszali w wynikach. Nasza Małgosia Mikulska zajęła 2 m, Filip Dorsch 4 m, Tymon Łysiak 5 m, Dawid Czechowski 10 m wszyscy w młodzikach, 5 m zajął Igor Suś w młodszej kat. startował również Paweł Ratajczak, ale zmęczenie po obozowe dało mu się we znaki. Mieliśmy również przedstawiciela rodziców Robert Ratajczak niestety na starcie inny uczestnik uszkodził mu rower.​

Tydzień później 9 września startowaliśmy w urokliwym Pelplinie - trasa dzięki sporym ilościom błota była naprawdę wymagająca. Filip Dorsch po prowadzeniu przez większość dystansu, ukończył rywalizację na 2 miejscu; Justyna Rydelek była 4; Filip Nanowski i Natalia Rydelska, rodzinnie na 5 miejscach w swoich kategoriach, Kuba Betlejewski po upadku i zbiciu łokcia, przyjechał 6 miejscu a Cyprian Suś i Igor Suś , po przygodach na trasie zajęli dalsze miejsca, choć i tak w zdecydowanej pierwszej części stawki. Pani trener Ania Suś zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Grudziądz opanowany przez ekipę N-Bike! 24 września Nasza młodzież pojechała na solidny trening na nieznane tereny. Organizator Wheel Brothers przygotował coś dla twardzieli na ich terenie i miło nas zaskoczyli. Liczne techniczne zjazdy i podjazdy oraz szereg zakrętów składał się na selektywna trasę. Nasi zawodnicy w kategorii wiekowej nie mieli konkurencji wiekowej, ale jechali jak równy z równym ze starszymi kolegami. Frekwencja imponująca jak na pierwszą imprezę około 70 osób robi wrażenie w XC! Najlepiej pojechał Kuba Betelejewski zajął 1 m w kat i 10 w open, za nim przyjechał Filip Dorsch 2 m i 11m w open, Mateusz Walkowiak 3 m i 14m open, Cyprian Suś 4 m i 35 m w open i Maciej Kitkowski 5 m i 38 w open. To cieszy że pomimo wielu przygód walczyli i jechali do końca. Trener Norbert Łysiak dając przykład młodszym podopiecznym zwyciężył w cały wyścigu ze sporą przewagą.