Jesteś tutaj

Enea Bydgoszcz Triathlon

12 Lipiec 2017

W dnia 8-9 lipca Bydgoszcz stała się stolicą Triathlonu czego dowodem było 3300 osób startujących na dwóch dystansach 1/8 i 1/4 oraz wielu widzów tej imprezy w tym oczywiście rodziny i najbliżsi startujących zawodników. Oprawa samych zawodów oraz pogoda zachęciła wiele osób z Bydgoszczy i okolic do przybycia na to wydarzenie sportowe, które okazało się wielkim sukcesem nie tylko dla organizatorów imprezy, którzy stanęli na wysokości zadania, ale również dla przedstawiciela (trenera) N-bike Academy, klubu sportowego z Niemcza Norberta Łysiaka, startującego w sztafecie oczywiście na rowerze na dystansie 1/4 czyli 44 km (pozostałe 950m pływania 10 km biegu pokonali inni uczestnicy tej sztafety Dariusz Więckowski i Tomasz Świątkowski. Norbert jako sportowiec i miłośnik kolarstwa pokazał prawdziwą klasę i profesjonalne przygotowanie, ponieważ na rowerze szosowym(a, nie czasowym) zajął 3 m wśród 70 innych sztafet startujących, a 1 miejsce wśród mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Ostatecznie cała trójka stanęła na 1 stopniu podium jako sztafeta z imponującym końcowym wynikiem 2:01:32 Gratulacje.