Jesteś tutaj

Mistrzostwa Świata w Speedrowerze.

22 Sierpień 2019

Kolejna relacja z Mistrzostw Świata w Speedrowerze. W ostatnim tygodniu zawodów rywalizacja głównie w zawodach indywidualnych oraz Puchar Federacji Speedrowerowych.
05.08.2019 W Toruniu rozegrano dwa półfinały Indywidualnych Mistrzostw Świata. W pierwszym  awans uzyskał Radosław Morawiak 16pkt - 4 miejsce, niestety Kamil Wilbrandt z 11 pkt zajął 11 miejsce, a awans uzyskiwało 8 najlepszych.  W drugim  startowało również dwóch zawodników ULKS Mustang Żołędowo i jeden awansował do finału. Radek Pilarski był  3 z 16 pkt, a z dalszej rywalizacji odpadł Sławomir Milhausen 10pkt - 12 miejsce.

06.08.2019  Również w Toruniu odbył się test mecz weteranów Polska- Reszta Świata. Dobry występ zaliczył Arkadiusz Słysz który zdobył 21 punktów, ale Polska przegrała 79-100.
Na ostatni etap Mistrzostw Świata zawodnicy przenieśli się do Leszna.

08.08.2016  W kwalifikacjach kategorii U16 ULKS Mustang Żołędowo miał 3 zawodników Radosława Morawiaka, Kamila Wilbrandta i Radosława Pilarskiego. Cała trójka bez problemów awansowała do półfinałów. W godzinach wieczornych w półfinałach w kategorii weterana wystartował Arkadiusz Słysz również uzyskał awans.

09.08.2019   Kolejny etap kategorii U16 okazał się bardzo szczęśliwy dla trójki z Mustanga. W obu półfinałach zajmowali miejsca w czołówce. W pierwszym na II miejscu zakończył Radosław Morawiak - 19 pkt. W drugim  III miejsce dla Kamila Wilbrandta 17 pkt a tuż za nim uplasował się Radosław Pilarski - 16 pkt.  W godzinach popołudniowych Jakub Kuś rywalizował w półfinałach kategorii open. Pojechał bardzo dobrze do ostatniego biegu zachowywał szansę na awans , ale ostatecznie zajął 11 miejsce z 11 punktami i został sklasyfikowany na znakomitym 21 miejscu w Mistrzostwach Świata w kategorii open. Lepszy wynik z ULKS Mustang Żołędowo uzyskał tylko  w 2011  w Edenton(USA) Patryk Piechota -12 miejsce.

10.08.2019  Dzień Finałów Pucharu Federacji. Rozpoczęli weterani z Arkadiuszem Słyszem w składzie. Polska (69) na podium lepsza od Australii(60)  i duży wkład w zawodnika Mustanga, który zdobył 20 punków. W finale najlepiej pojechała drużyna Wielkiej Brytanii(79).  W składzie reprezentacji Polski kobiet  z ULKS Mustang Żołędowo wystąpiły siostry Patrycja i Zuzanna Klett. W zawodach podobnie jak w weteranach dominowała Wielka Brytania, ale Polskie dziewczęta zaczęły w kilku biegach nawiązywać walkę.

11.08.2019 Ostatni dzień Mistrzostw Świata, finały indywidualne rozpoczął się znakomicie dla ULKS Mustang Żołędowo. Zuzann Klett w kategorii U16 zdobyła brązowy medal. Wygrała 2 wyścigi i 2 razy przyjechała na drugim miejscu za zawodniczkami z Anglii, które były tego dnia zdecydowanie za mocne dla pozostałych. Kategoria U16 tym razem w kategorii chłopców była tego dnia niezwykle szczęśliwa. Radosław Morawiak 4 biegi wygrał i tylko w jednym przyjechał na 2 miejscu za późniejszym Wice Mistrzem Świata Lewisem Brinkhoffem z Anglii. Sam jednak został Mistrzem Świata!. Dobrze pojechali również pozostali zawodnicy Mustanga Radosław Pilarski -7 miejsce 14pkt i Kamil Wilbrandt 13 miejsce 10 pkt.
Radosław Morawiak i Radosław Pilarski wystąpili również w finale kategorii juniora. Pilarski podobnie jak w U16 na 7 miejscu, a Morawiak był bliski 2 medalu tego dnia. Jechał w biegu dodatkowym o brązowy medal i dwukrotnie prowadził. Bieg był przerywany pierwszy raz sędzia wykluczył Fraeera Garnetta z Walii, a za drugim razem wykluczył Morawiaka, który wyszedł na prowadzenie jednak zdaniem sędziego nieprzepisowo. Ostatecznie Radosław Morawiak skończył zawody na 4 miejscu.
4 miejsce w finale weteranów zajął również Arkadiusz Słysz. Rozpoczął znakomicie od 3 wygranych wyścigów i wraz z Dominikiem Rycharskim był liderem zawodów.  Potem jednak jechał mniej skutecznie i zakończyło się na porażce w biegu o brązowy medal. W finale kategorii kobiet swój drugi start zaliczyły Zuzanna Klett  - 7 miejsce i  Patrycja Klett 12 miejsce.

Weteran 50+- Patrick  Wenn - Irlandia

Radosław Morawiak" Jestem bardzo zadowolony z moich wyników 2 srebrne medale w Reprezentacji Polski i złoty indywidualnie w kadetach to wynik na jaki trenowałem ciężko przed zawodami. 4 miejsce w juniorach motywuje mnie do startu w 2020 roku w kolejnych Mistrzostwach Świata w Australii"

Zuzanna Klett " Marzyłam o medalu w U16 i udało się. Dwie pierwsze zawodniczki były bardzo mocne i starałam się w biegach z nimi nie popełnić błędu, żeby inne dziewczyny  mnie nie wyprzedziły na dystansie. Byłam najmłodsza w finale i wierzę, że kiedyś uda mi się zdobyć złoty medal, mam na to czas"

Arkadiusz Słysz" Całe zawody uważam, za niezwykle udane. Wiadomo, że brakuje trochę tego medalu indywidualnie. Przed moim finałem Zuza zdobyła brąz a Radek został Mistrzem Świata, trudno się potem skupić na swoich startach. Dużo biegów jeździłem wcześniej w Reprezentacji Polski i to mnie chyba trochę wykończyło  fizycznie, ale z drugiej strony było niesamowitym przeżyciem. Kończę zawody ze złotem w parach, srebrem w Pucharze Federacji, brązem w Drużynowych Mistrzostwach Świata i bardzo dobrym 4 miejscem indywidualnie, to wyniki o których mogłem wcześniej tylko  pomarzyć"

Mariusz Detlaf" To były dla nas bardzo udane Mistrzostwa . Liczba zdobytych medali naprawdę nas zaskoczyła, ale z drugiej strony kolejny raz pokazała naszą dobrą pracę z młodzieżą.  W zawodach wyjazdowych Mistrzostw Świata wsparły nas: Urząd Gminy Osielsko,  PD Solidbud- Agencja Pracy Tymczasowej, Baumgart Kaffee.  Teraz wracamy na rozgrywki polskie. Już 25 sierpnia wyjazd na kolejny mecz ligowy do Świętochłowic a tydzień później do  Częstochowy. Czeka nas bardzo pracowita jesień z kilkoma szansami na medale Mistrzostw Polski"