Jesteś tutaj

Zawody Syngenta Koronowo

9 Maj 2017

22 kwietnia br. zawodnicy N-Bike Academy wzięli udział w zawodach Syngenta Koronowo. Niestraszny im był silny wiatr, deszcz i niska temperatury, ponieważ nasi reprezentanci zdominowali zawody kolarskie w najmłodszych kategoriach. Na dystansie 15 km po leśnych duktach i kolejowych podkładach najlepiej pojechał Maciej Kitkowski, który zajał 2 m, w tym samym wyścigu w kat. Junior Tymon Łysiak zajął 1 m. Natomiast po przygodach i niefortunnym upadku(złamany kciuk), który wydarzył się na kilkadziesiąt metrów przed metą, na 3 m. dojechał Dawid Czechowski. W tej kolizji uczestniczył również Cyprian Suś, który jadąc cały czas na miejscu medalowym, przez poważny upadek dojechał z kilku minutową stratą dojeżdżając na 7 m, chwilę po nim przyjechał Marcel Tarczykowski meldując się na 10 m. Wielki sukces odniosła Małgorzata Mikulska, która zostawiła rywalki daleko za sobą, wygrywając bezapelacyjnie swój wyścig. Na szczególną uwagę zasługują najmłodsi na tym dystansie Paulina Appelt 8 m w kat. oraz Filip Bieliński 17 m jechali dzielnie po trudnych i wymagających odcinkach trasy. W między czasie rywalizowali najmłodsi z N-Bike, mieli do pokonania jedną pętlę o długości 1450 m, tutaj też rozegrała się wspaniała walka o podium stoczył Kondrat Kawalerski, który jednak skończył na 4 m, zaraz za nim na 6 m przyjechał troszkę młodszy kolega z drużyny Staś Łysiak. W kategorii 9-11 lat walkę o podium rozstrzygnęli reprezentaci N-Bike, najlepiej finiszował Oskar Barczewski 1 m, za nim przyjechał z minimalną stratą Igor Suś oraz Paweł Ratajczak. Na 7 m przyjechał ich kolega z drużyny Filip Nanowski. Natali Rydelska w kat. Zajęła świetne 3 m,

Nadmienić należy, iż w tych zawodach wzięło udział wielu zawodników ze szkółek i klubów z całej Polski. Tym razem nasza drużyna pokazała kto rządzi w kujawsko-pomorskim !

W wyścigu głównym na dystansie 47 km Filip Pyszka przyjechał na 2 m, który był najmłodszym zawodnikiem w tym wyścigu, pokazał jednak największy hart ducha i wolę wali i to przyniosło mu łzy szczęścia z tego zaszczytnego miejsca. Na dystansie 72 km 3 m w kategorii zajął Piotr Jurczak, zaś nasza Pani trener Anna Suś zajęła 1 m w kat. Na dystansie 47 km, drugi z naszych trenerów Kamil Kujawa przyjechał na 31 m w kat. Wspaniały przykład dali rodzice którzy licznie startowali i ukończyli Syngenta Koronowo Challenge. Gratulacje i czekamy na kolejne wieści z tras.