Jesteś tutaj

Sukcesy Victorii Osielsko

8 Maj 2023
W Koronowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Koronowo w Zapasach. W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników z 17 klubów oraz 7 województw. Osielsko było jedną z gmin, które wystawiło swoją reprezentację, składającą się z ośmiu zawodników.
Nasi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności i waleczności, co zaowocowało zdobyciem łącznie pięciu medali. W kategorii 54 kg złoty medal wywalczyła Kseni Stemska, w 27 kg zwyciężył Olaf Stemski, a w 22 kg najlepszy okazał się Paweł Anioł. Ponadto, srebrny medal zdobył Franciszek Kotowski w kategorii 85 kg, a brązowy Szymon Anioł w 27 kg.
Oprócz medalistów, warto wspomnieć również o bardzo dobrej postawie pozostałych zawodników z Osielska. Mateusz Górecki, Marcel Melwiński oraz Mikołaj Juszczak w swoich kategoriach wagowych zajęli V miejsca, co również jest świetnym wynikiem.
Mistrzostwa w Koronowie po raz kolejny potwierdziły, że zapaśniczy sport cieszy się w Polsce dużą popularnością, a zawodnicy z Osielska pokazali, że potrafią walczyć na najwyższym poziomie. Gratulujemy naszym reprezentantom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych zawodach!