Jesteś tutaj

Victoria Osielsko z sukcesami

9 luty 2023

Zapaśnicy i zapaśniczki Victorii Osielsko z sukcesami. Jaki będzie ten rok?

Młodzi zapaśnicy i zapaśniczki Victorii Osielsko z powodzeniem startują w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. W tym roku klub będzie obchodził 55-lecie istnienia

Zarząd klubu stanowią Maciej Zakowicz – prezes, Tomasz Wilbrandt – wiceprezes, Sebastian Wąsik – skarbnik, Przemysław Rosiak – sekretarz. – Obecnie w klubie mamy 40 zawodników od 6. roku życia do seniorów – mówi prezes Maciej Zakowicz. – Zawodników trenuje 3 trenerów – dodaje.

W 2022 roku Victoria od Gminy Osielsko otrzymała na swoją działalność 80 tys. zł. W porównaniu do 2021 roku kwota ta była mniejsza o około 25 tys. zł. Wiąże się to z tym, że poprzednio ogłaszane były trzy konkursy, a ostatnio jeden. Wpływ miał także COVID.

W ubiegłym roku zawodnicy klubu uczestniczyli w ponad 20 zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej – Pucharach Polski i mistrzostwach Polski. Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych zawodnicy wywalczyli trzy medale – każdy był innego koloru.

W Mistrzostwach Polski Młodziczek Ksenia Stemska zajęła piąte miejsce. Przegrała ona z zawodniczkami, które później stanęły na podium. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików klub z Osielska wywalczył dwa medale – złoty i srebrny. Podczas cyklu U14 Wrestling Tour 2022  wywalczono natomiast ponad 10 medali, a najlepszym zawodnikiem w całym cyklu w kategorii wagowej 85 kg został Franciszek Kotowski. Drugie miejsce w całym cyklu zajęła Ksenia Stemska, której do pierwszego miejsca zabrakło jednego punktu. Pierwsze miejsce wywalczyła zawodniczka z Koronowa. Do najlepszych zawodników klubu zaliczyć trzeba Ksenię Stemską, Franciszka Kotowskiego, Olafa Stemskiego i Marcela Melwińskiego, który był pierwszy na MP Szkół Podstawowych.

Warto nadmienić, że tym roku klub będzie świętował 55-lecie istnienia. – Na 17 listopada mamy przewidziany turniej – przekazał nam w rozmowie prezes Zakowicz. – Turniej zostanie połączony z jubileuszem 55-lecia istnienia klubu – dodaje.

Jakie są plany na ten rok? – Zobaczymy, jak to wszystko będzie – przyznaje Maciej Zakowicz. – Czekamy też na dotację z urzędu. W niedzielę wyjeżdżamy na zgrupowanie w góry do Świeradowa-Zdrój. Będzie tam także kadra wojewódzka. Zaczynamy zatem przygotowania do nowego sezonu – dodaje prezes.

Jednocześnie zarząd klubu zaprasza wszystkie dzieci od 6 lat na treningi ogólnorozwojowe z elementami zapasów. Zapisy i treningi odbywają się w Szkole Podstawowej w Żołędowie w poniedziałki i środy w godz. 17-18.

Materiał: Igor Nigmański