Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!

Szkoła jutr@ II
Gmina Osielsko bierze udział w projekcie Szkoła jutr@ II realizowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent C „Transformacja cyfrowa” Reforma: C2.1 „Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie” Inwestycja C2.1.3 „E-kompetencje”.
Celem projektu jest uzupełnienie kompetencji cyfrowych nauczycieli z zakresu wybranej ścieżki edukacyjnej wraz ze zwiększeniem skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze edukacji. W ramach projektu zaplanowano dwa zadania tj. rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli poprzez udział w szkoleniach oraz zakup pomocy dydaktycznych w ramach uzyskanego grantu.
Udział w projekcie Szkoła Jutr@ II zakłada udział nauczycieli i nauczycielek w nowoczesnych szkoleniach w formie stacjonarnej oraz online, opracowanych zgodnie z koncepcją „Rozwoju kompetencji cyfrowych” oraz uzyskanie przez nich dostępu do kursu e-learningowego na platformie szkoleniowej. Ponadto szkoły uczestniczące w projekcie otrzymują grant w wysokości 1 000 zł netto za każdego nauczyciela/nauczycielkę, który/-a ukończy cykl szkoleń, z przeznaczeniem na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych.
W Gminie Osielsko projekt Szkoła Jutr@ II realizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Maksymilianowie, Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku oraz Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Żołędowie. Grupę docelową stanowią nauczyciele i nauczycielki zatrudnieni w szkołach podstawowych uczestniczących w projekcie w łącznej liczbie 22 osób, w tym 8 osób ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Maksymilianowie, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku oraz 11 osób ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żołędowie.
Dzięki realizacji projektu i ukończeniu cyklu szkoleń przez nauczycieli i nauczycielki każda ze szkół otrzymała grant na zakup cyfrowych pomocy dydaktycznych. W ramach otrzymanego grantu Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Maksymilianowie zakupiła 2 komputery stacjonarne oraz urządzenie wielofunkcyjne za kwotę 8 000,00 zł, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku zakupiła 3 urządzenia wielofunkcyjna za kwotę 3 000,00 zł oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żołędowie zakupiła 2 monitory interaktywne oraz komputer stacjonarny za kwotę 11 000,00 zł. Łącznie na zakup cyfrowych pomocy dydaktycznych w ramach przyznanego grantu zakupiono sprzęt na kwotę 22 000,00 zł.
Łączna kwota dofinansowania z UE wyniosła 22 000,00 zł.
Udział w projekcie Szkoła Jutr@ II przyczynił się do podniesienia kompetencji cyfrowych nauczycieli i nauczycielek i przygotowanie ich do korzystania z nowoczesnych cyfrowych rozwiązań w procesie kształcenia uczniów. Ponadto dzięki realizacji projektu szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Osielsko zostały wyposażone w nowoczesne cyfrowe materiały dydaktyczne oraz rozbudowane zostały zasoby sprzętowe jednostek.
Udział nauczycieli w szkoleniach oraz pozyskane cyfrowe pomoce dydaktyczne stanowią długoterminową inwestycję w rozwój kompetencji kadry pedagogicznej i zasobów lokalnych szkół.
Wsparcie w ramach projektu i KPO umożliwia tym samym rozwój wykwalifikowanej kadry, uzupełnienie procesu modernizowania i stałego doposażania placówek oraz zapewnia jeszcze lepsze warunki kształcenia odpowiadające współczesnym potrzebom. Dzięki temu prowadzone przez Gminę Osielsko szkoły stają się jeszcze bardziej otwarte na rozwój umiejętności cyfrowych, nabywanie nowych kompetencji oraz stosowanie nowoczesnych cyfrowych pomocy dydaktycznych.
